Co způsobí nadměrný příjem masa s tělem?

0
602

Stále více lidí vyřazuje z jídelníčku maso nebo jeho konzumaci omezuje. Vegetariánů a veganů stále přibývá z etických nebo zdravotních důvodů. Pokud se rozhodnete stát se opakem vegetariána a budete přijímat stravu tvořenou výhradně masem, vaše tělo bude v šoku. Pojídání pouze masa by znamenalo nedostatek vlákniny, což vede k zácpě, bolesti a dalším mnoha obtížím.

Sacharidy a bílkoviny

Pokud nebudete přijímat sacharidy, přijdete o nejjednodušší způsob, jak získat energii. Tělo se pak uchýlí i ke spalování tuku a rozpadu životně důležitých proteinů, což je nebezpečný vedlejší účinek konzumace jen masa. Došlo by k otravě z bílkovin a dostavila by se žaludeční nevolnost, průjem a potenciálně i smrt vyvolaná nárůstem močoviny, která vzniká po přeměně bílkovin na glukózu v játrech.

Dlouhodobá konzumace masa

Maso z králíka by bylo při samostatné konzumaci obzvlášť nebezpečné. Je velmi málo tučné, takže by se tělo uchýlilo ke spalování vlastního tuku. Krátkodobě to nevadí a jde o dobrou dieta na zredukování váhy. Problémy by se ale dostavily až při dlouhodobé konzumaci. Bylo zdokumentováno, že můžete sníst hodně masa z králíka a neustále při tom hubnout.

Nedostatek vitamínu C

Další potenciální problém je nedostatek vitaminu C, protože na rozdíl od většiny ostatních živočichů si jej lidské tělo nedovede samo vyrábět. To způsobuje kurděje, tedy krvácení z dásní, pod kůži, do svalů, nehtových lůžek, vnitřních orgánů, dále pak sníženou odolnost proti nemocem a poruchu krvetvorby.

Jak jíst pouze maso a přežít

Inuité se v Kanadě stravovali téměř výhradně masem, a přesto to přežili. Jedli vnitřnosti jako játra, která obsahují vitaminy D a A, a pak mastné ryby obsahující omega-3 mastné kyseliny. Vyvinula se u nich větší vlastní játra a byli schopni vylučovat větší objem moči, aby se následně zbavili více močoviny. Jedli také velké množství syrového masa.

 


Article bottom

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here