Jak si zvýšit hladinu testosteronu

0
377

Necítíte se úplně ve své kůži, jste často unavený, nevrlý a máte hned po náladě? Tyhle příznaky nemusí značit nemoc, ale může jít jen o klesající hladinu testosteronu ve vaší krvi. V případě, že je to tak nebo pokud se zkrátka jen chcete cítit mužnější, máme pro vás pár tipů, které mohou pomoci 😊

Změna životního stylu

Nic není větší zabiják hormonů než sedavý styl života podporovaný stereotypem… V tomhle případě je nejlepší komplexní změna životního stylu, tedy zařazení lepší stravy, více pohybu a pozitivního myšlení. Více si to rozebereme v dalších kapitolách.

Více pohybu

Pohyb a cvičení obecně prospívá jak tělu, tak i duchu. A to je snad i důvod, proč aktivním pohybem zvýšíte svou hladinu testosteronu. Ideální je v tomhle případě volba kratších a intenzivnějších aktivit. Viz. tabata nebo HIIT, které vám dokážou v relativně krátkém časovém horizontu zlepšit fyzickou kondici, ovšem nic není zadarmo. Tohle cvičení rozhodně není pro pápěrka… Tak co, troufáte si na výzvu?

PS. Od věci není ani milování s vaši drahou polovičkou 😊

Změna jídelníčku

Jste to, co jíte? A světe div se, ona je to pravda pravdoucí. Kdo chce změnit své tělo, musí změnit svůj jídelníček. Potraviny, které umí zázraky jsou například granátové jablko, avokádo, vejce, brokolice, hovězí maso, mandle, česnek. U granátového jablka bylo dokázáno, že při konzumaci 100% šťávy došlo ke zvýšení hladiny až o 20 %. Dále může pomoci například Ashwagandha nebo obyčejná kopřiva dvoudomá.

Nový koníček

Nikdy není na škodu si vyklidnit mysl. V tomhle vám dokonale pomůže nový koníček. Zkuste si najít nějaké nové hobby, které vám trochu toho klidu přinese. Takovým koníčkem může být téměř cokoli, fantazii se meze nekladou.

Suplementy

Jistě, i potravinové doplňky mohou pomoci, ovšem hodí se dodat, že nejlepší je vždy zkusit změnu přirozenou cestou.


Article bottom

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here