Odměňte se v zimních měsících exotickou dovolenou!

0
247

Ačkoliv nám letošní podzim připravil nadstandardně teplé a slunečné dny, začíná se již brzy stmívat, ochlazuje se a my přemýšlíme, jak přečkáme dlouhou zimu v našich zeměpisných šířkách. 

Čím dál častěji se také setkáváme s tím, že lidé kolem nás si tento zimní čas zpříjemňují a zkracují návštěvami exotických zemí. Mnohé, dříve finančně nedostupné lokality, se stávají přístupnějšími i pro běžného smrtelníka. 

 1. Maledivy
  Ostrovní stát na jihu Asie, který se skládá z 1196 ostrovů, je pro své pohádkově krásné pláže tvořené jemným bílým pískem považován za ráj na zemi. Maledivy jsou místem, kde naleznete božský klid, kde si dosyta užijete krás podmořského světa a kde máte šanci vyzkoušet si život na ostrově bez spojení se světem..
  Maledivy je možné navštívit celoročně, nicméně nejvíce slunečných dnů zažijete od prosince do dubna.
  Inspiraci a motivaci pro svou budoucí dovolenou na Maledivách můžete načerpat díky fotografiím Veroniky Peškové v nástěnném kalendáři na rok 2019.
 2. Srí Lanka
  Láká vás více než odpočinek objevování, cestování a poznávání nových kultur? Pak je Srí Lanka pro vás ideální volbou. Vydejte se po stopách Marca Pola a nechte se unášet vůní čaje, skořice a ananasů. Svezte se na slonovi, vydejte se do džungle a objevte kulturní bohatství ostrova Cejlon. Kromě toho, že vaše dovolená na Srí Lance může mít mnoho podob, je nezměrnou výhodou pro výběr této destinace také to, že letenky můžete pořídit za velmi výhodnou cenu a pobyt tam vás může vyjít také levně.
  Cestovatelé se shodují, že nejvhodnější měsíce pro návštěvu Srí Lanky jsou prosinec – březen, neboť v tomto období by neměly být vydatné deště.
  Krásami Srí Lanky se můžete nechat unášet celý příští rok díky nástěnnému kalendáři s fotkami pořízenými cestovatelkou Veronikou Peškovou.
 3. Filipíny
  Je libo šnorchlování a potápění se žraloky velrybími, lodní plavby po drobných ostrůvcích Filipín, objevování úchvatných vodopádů v pralese či jeskynní putování? Země, která vás uchvátí rozmanitostí svých přírodních krás, má také tu výhodu, že je ve srovnání s českými poměry levná. Letenky na Filipíny lze také zakoupit výhodně.
  Ideální je navštívit tuto ostrovní zemi od listopadu do května, v tzv. suché sezóně, ale mnoho turistů tuto lokalitu vyhledává celoročně. Průměrná teplota se pohybuje okolo 27 stupňů Celsia.
  Atmosférou této nekonečně krásné země se můžete denně těšit díky nástěnnému kalendáři tvořenému fotografiemi Veroniky Peškové.

Article bottom

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here