Proč je rýmečka nejhorší mužská nemoc

0
226

Protože je období chřipek, rýmeček a ostatní podobné havěti, není od věci ženám vysvětlit, proč je ona závažná choroba pro nás muže téměř morová rána. Pojďme na to 😊

Protože jsem to nečekal

Je to tak! Rýma většinou přichází, když to absolutně nečekáte… Což je vlastně pořád. Většina mužské populace totiž žije v přesvědčení, že je naprosto nezdolných a viru odolných. Takže se pak vlastně není čemu divit, když nemoc udeří. Koho by to neskolilo?

Prevence je pro slabochy

Jak jsem již řekl, tak většina mužů sebe sama považuje za naprosto nemoci-imunní. To je také důvod, proč jsou vitamíny nebo jakákoli jiná prevence naprosto tabu. To se pak nedivte, že když už nemoc propukne, je o moc horší než u žen.

Akutní spotřeba kapesníků

Neustále s sebou nosit zásobu kapesníků je neuvěřitelně otravné a to ani nemluvím o tom, že ty samé kapesníky vám způsobí odřený nos. Navíc musíte neustále hledat místo, kam je budete vyhazovat, což je pro virem zdecimované tělo pohyb navíc.

Odřený nos

To červené zarudnutí pod nosem, které většina nemocných nosí není estetický prvek, ale jen absolutně suchá kůže. Ta neustále svědí, bolí a navíc se nemůžete ani oholit, protože žiletka vám tu kůži podráždí ještě víc. Výsledkem je pak cosi červeného pod nosem s letmým náznakem kníru, což znamená, že vypadáte jako tuplovaný podivín.

Vědecky potvrzené!

Ano opravdu! Podle jedné ze studií má nemoc horší průběh u mužů než u žen, ovšem co je toho příčinou? Výsledky zkoumání ukazují, že důvodem jsou ženské hormony, které dokáží tělo lépe a rychleji zmobilizovat proti nákaze. Nám mužům tedy nezbývá, než si smutně postesknout a věřit, že jednou bude rýmečka úplně vymýcena. Ach, jaký to jen krásný sen…


Article bottom

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here