Tipy na místa v ČR, která jsou na podzim nejkrásnější

0
425

Stále více Čechů si jako místo letní dovolené volí naši krásnou zemi. Dá se vyrazit k jezerům či přehradám, na hory nebo za rozličnými památkami rozesetými po celé republice. Jakmile máme po dovolené a léto končí, často nás přepadají chmury z nadcházejícího podzimního období. To je ale zhola zbytečné. V Česku totiž máme místa, jejichž kouzlo se znásobí právě s příchodem podzimu.. 

Pálava a oblast jižní Moravy

Jižní Morava v době podzimní oplývá nezapomenutelnou atmosférou nejen díky svým přírodním krásám, ale také díky sklizni vinné révy, která pro vinaře představuje vrchol celého roku. Veřejnost má možnost navštívit ve městech či vesničkách burčákobraní s degustacemi těchto lahodných moků a bohatým kulturním programem. Pokud se vám nepodařilo zúčastnit se vinobraní začátkem října, nezoufejte, můžete navštívit ještě Festival otevřených sklepů – Sv. Martin pod Pálavou konající se 10. – 11. listopadu 2018 v oblasti Horních, Dolních Věstonic, Pavlova, Milovic a Bulhar.

Chráněná krajinná oblast Labských pískovců

Světově nejznámějším výjevem Česko-Saského Švýcarska, který spadá do této CHKO, je bezesporu Pravčická brána. Součástí oblasti jsou také Tiské stěny, rozsáhlé skalní město, které uvítají především milovníci turisticky klidnějších  lokalit. Kaňon Labe mezi Děčínem a Hřenskem je unikátní přírodní útvar, jehož krásu je možné zhlédnout například z vyhlídkové plošiny Belveder. 

Hrad Hazmburk

Zřícenina gotického hradu je bezesporu dominantou Českého středohoří. Nachází se u vesnice Klapý, poblíž města Libochovice. Na okolní krajinu Hazmburk shlíží z čedičového masivu dosahujícího výšky 418 metrů. V říjnu je možné Hazmburk navštívit od středy do neděle v době od 10:00 do 16:00. 

Rejvíz

Osada považovaná za nejkouzelnější oblast Jeseníků se nachází v severovýchodní části Hrubého Jeseníku. Národní přírodní rezervace Rejvíz je největším moravským rašeliništěm. Protkána je naučnou stezkou, po níž lze dojít k Velkému mechového jezírku, přírodnímu unikátu, kolem něhož lze spatřit mnoho vzácných druhů rostlin i živočichů. Naučná stezka začíná u dřevěné chatky, u níž se platí vstupné 30 Kč, provozní doba je od května do listopadu od 08:00 do 18:00. 

Bečov nad Teplou

Hrad a zámek Bečov nad Teplou se nachází v chráněné krajinné oblasti Slavkovský les v Karlovarském kraji. Jmenovaná CHKO je sama o sobě unikátní výrony minerálních pramenů, jichž je možné nalézt na tisíc. Zámek Bečov je zajímavý nejen z hlediska své zachovalosti, ale především díky tomu, že od r. 2002 uchovává a vystavuje jedinečný Relikviář sv. Maura, předmět svou hodnotou srovnatelný s korunovačními klenoty. Kromě tohoto pokladu se návštěvníci mohou pokochat vzácným a cenným diadémem Eleonory Beaufort-Spontin. Během října je možné navšívit relikviář a absolvovat zámecký okruh o víkendech od 09:00 do 16:00. 


Article bottom

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here