Top 5 filmů, které musí vidět každý chlapák

0
376

Protože se momentálně nacházíme v období chřipek a nejrůznějších rýmeček (pánové ví své), tak je ideální období na dohánění restů z tzv. chlapácké kinematografie. Pojďme se mrknou na tituly, které by měl každý muž alespoň jednou vidět.

1. Poslední skaut

Bruce Willis už patří ke stálici, která nikdy nezklame. Výjimkou není ani film Poslední skaut, kde dělá to, co mu jde nejlíp. Tím pochopitelně mám na mysli, že zmlátí pár grázlů, ‚koupí’ nějaké to zranění a u toho bude chrlit jednu hlášku drsnějsí než druhou. Schválně si zkuste do Youtube zadat frázi Bruce Willis – Motivační řeč. Poté sami posuďte.

2. Smrtonostná past

Bruce Willis vol. 2. Nebudeme si nic nalhávat, John McClane je absolutní pojem, takže jsem ho nemohl vynechat. Bruce je zkrátka ten typ chlápka, co problémy nerad, ale nějakým divným způsobem je přitahuje. A vypořádat se s nimi umí nejstylověji ze všech.

3. Kmotr

Tenhle snímek je skvěly z mnoha důvodů, ale my se podíváme na jeden konkrétní a tím je Marlon Brando. Pokud jste někdy přemýšleli nad tím, jak vypadat drsněji, tajemněji nebo sebevědoměji, učte se od Marlona. Ne nadarmo se říkalo, že on je jediným mužem, který vypadá nebezpečně, i když hladí kočku.

4. Rocky

Upřímně doufám, že tenhle snímek viděl každý. Příběh Rockyho, který se z naprostého outsidera stal hrdinou doby, je zkrátka kultovní. Nic víc, nic míň. Nutno dodat, že je to pravděpodobně Stallonova životní role (Rambo promine, ale ten si Oscara neodnesl).

5. Nespoutaný Django

Pokud Quentin Tarantino umí něco opravdu dobře, tak je to adaptace béček do áčka. Nespoutaný Django, který se vzepře otrokářským řetězům a jde si pro svou milou není výjimkou (a věřte, že si pro ni jde opravdu stylově). Když mu u toho ještě asistuje skvělý Christoph Waltz, tak není o čem. Tohle je chlapácké duo samo o sobě. Povinnost pro všechny!

Bonus: Mandy

Momentálně byste v kinech mohli najít snímek, ve kterém figuruje Nicolas Cage. Uznávám, že ten měl silnější a slabší (více slabších) momenty na filmovém plátně. Nicméně zde se upsal šílenému béčku, ve kterém se jako šílený dřevorubec chystá pomstít svou milovanou manželku. To vše s hardrockovou hudbou v pozadí. To zní jako solidní magořina, co stojí za shlédnutí!


Article bottom

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here